امکان‌سنجی و بهینه‌سازی ایده

Diamond-Cutting-21

ایده کلمه شفافی نیست. گاهی یک ایده می‌تواند میلیاردها دلار ارزش ایجاد کند در سناریویی دیگر می‌تواند میلیاردها دلار را از میان ببرد. هیچگاه نمی‌توان به طور واضح آینده یک ایده را دید و به گفته تمام کسانی که در زمینه کارآفرینی تجربه واقعی دارند حتی اگر تا ابد هم به جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل آن‌ها بگذرانید ممکن است به جواب قطعی نرسید. در واقع شاید این تلاش برای یافتن اطلاعات بیشتر موجب اتلاف وقت و از بین رفتن فرصت شود. حال هنگامی که شما با یک ایده مواجه می‌شوید چه از سمت شما و چه از سمت فرد دیگر سوالات زیادی در ذهن شما شکل می‌گیرد.

  • این ایده تا چه حد امکان پذیر است و آیا توجیه اقتصادی دارد؟

  • چطور می‌توان یک ایده را پخته تر کرد و شانس موفقیت آن را افزایش داد؟

  • این ایده چی پیش‌نیازهایی دارد و میزان سرمایه‌گذاری مناسب برای آن چقدر است؟

  • این ایده چقدر ارزش دارد و برای شراکت یا سرمایه‌گذاری صاحب ایده تا چه اندازه شریک خواهد بود؟

  • مشکلات ایده چیست و چه عواملی می‌تواند موجب شکست آن شود؟

و بسیاری سوالات دیگر که ذهن دارنده ایده یا سرمایه‌گذار را به خود مشغول کرده است. زمانی شما می‌توانید واقعا یک ایده را ساخته و پرداخته کنید که یک یا چند کارآفرین با تجربه بتوانند مثال‌ها و موارد مشابه یا مرتبط با ایده شما را تحلیل کنند و از تجربیاتشان برای بهینه‌سازی و سنگ‌زنی ایده استفاده نمایند. چرا اهمیت تجربه و دیدن صدها شکست و پیروزی اینجا اهمیت کلیدی دارد؟ جواب ساده است، چرا که این تنها راه حل افزایش شفافیت ایده و آینده آن است. اطلاعات بازار یا نظرسنجی یا بسیاری ابزارهای دیگر می‌تواند به روند توسعه ایده‌ کمک کند، اما بدون استفاده از تجربه و دانش دست‌اندرکاران این حوزه نمی‌توان بسیاری از مشکلات ایده را مشاهده کرد.

چرا تیم ما؟

ده ها تجربه موفق

چرا گروه مهندسان کسب‌و‌کار 360 می‌تواند موفقیت را تکرار کند؟

ما تجربه‌های خود را در عمیقترین لایه‌ها مستندسازی و تحلیل می‌کنیم تا بتوانیم موفقیت را تکرار کنیم.

مشاور نه، بلکه مهندس!

می‌دانید چرا مهندس کسب و کار بهتر از مشاور کسب و کار است؟

مهندس کسب‌و‌کار از بیرون گود فریاد نمی‌زند و درون گود شانه به شانه شما مشکل را حل می‌کند.

درک دقیق نیاز شما

بازاریابی مهم است اما من چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟

تیم ما با یک جلسه مشاوره رایگان و نیازسنجی از شما و با نگاه به تجربه‌های گذشته به راحتی می‌تواند قدم به قدم، میلیمتر به میلیمتر از مسیر را برای شما ترسیم کند و حتی مجری پروژه شما تا موفقیت باشد.

خدمات ۳۶۰ درجه

چطور باید مطمئن شوم که این راهکار و خدمت چند درصد از بودجه مرا شامل شود؟

بزرگترین حسن تیم مهندسان ۳۶۰ درجه کسب و کار این است که تیم ما متشکل از افرادی با پیشینه و تخصص‌های متفاوت است و هر راهکاری که ارایه می‌کنیم با در نظر گرفتن تمام گزینه‌ها است. نه اینکه چون چکش داریم مشکل شما را میخ ببینیم.

یک ایده برای اینکه به نتیجه برسد یا کوچکترین شانسی برای موفقیت داشته باشد به عوامل زیادی بستگی دارد و نیازمند نظر متخصصان حوزه‌های مختلف است. اما از آن طرف هر متخصصی صلاحیت نظر دادن و کمک به توسعه ایده را ندارد. تیم مهندسی کسب و کاردر تمام ابعاد و زوایا می‌تواند به شما در توسعه ایده و تبدیل شدن آن به یک ایده آینده‌دار کمک نماید.

می‌دانید چرا ۹۰ درصد ایده‌ها شکست می خورند؟

0
در صد اتلاف وقت به دلیل تصمیمات اولیه اشتباه
0
درصد سرمایه‌گذاری اشتباه
0
درصد نداشتن حتی یک مشتری
0
درصد نداشتن تجربه در پیش‌بینی شرایط

زمان را از دست ندهید

هرچه زودتر حرف را کنار بگذارید و جامعه هدف خود را نشانه بروید

اگر در تصور این هستید که ایده شما به قدری خوب است که هیچ کس حتی ذره‌ای به آن فکر نکرده است، به احتمال زیاد اشتباه می‌کنید. یک ایده تنها در یک بازه زمانی محدود امکان رشد و موفقیت را دارد. مهمتر از آن ایده اگر از ابتدا به صورت هوشمندانه و با استفاده از افراد باتجربه حوزه مربوطه توسعه پیدا نکرده باشد باز هم موجب اتلاف زمان و کاهش شدید شانس موفقیت آن خواهد شد. پس زمان را از دست ندهید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.